Jdi na obsah Jdi na menu

YANGSHUO - městečko s 300 tisíci obyvateli, 65 km od Guilinu, provincie Guangxi. Město se proslavilo  vápencovými skalami, mezi kterými se proplétá říčka Li. Yangshuo je cílem mnoha turistů a centrum města je jimi přeplněno. Kromě netradiční krajiny nabízí mnoho trhů, kde člověk může sehnat skutečně krásné kaligrafie. Základním předpokladem obchodování je chuť smlouvat na obou stranách prodejního pultu.

Obrazek

TIP: Ubytování West Street International Youth Hotel - nachází se přímo na hlavní promenádě, pod okny vykřikují prodavači, v hotelu je možno zajít na internet a vůbec být přímo "v centru dění". Zaměstnanci nám umožnili pronajmout si třílůžkový pokoj, přestože jsme byly čtyři:)

WATER CAVE - výlet z Yangshuo, parádní vodní jeskyně. Dostanete přilby, sandály, baterky a lodičkou vplujete do jeskyně, kde asi hodinu chodíte obrovskými sály i úzkými cestičkami zároveň s protékající říčkou. Docela dramatický zážitek, který vynikne hlavně v kontrastu s úžasným "ztišeným" výhledem do okolí při východu z jeskyně.

Obrazek

TIGER LEAPING GORGE - provincie Yunnan, výchozí bod: město Shigu, nedaleko Lijiangu. Nejkrásnější zážitek z cesty po Číně. Soutěskou, kterou podle legendy v jejím nejužším bodě přeskočil tygr, protéká řeka Yangzi (Jiang-c´-Jiang). Podnikly jsme zde dvoudenní trek s přespáním v horské chatě Woody´s. Cesta je sice dlouhá jen asi 16 km, ale s velkým převýšením a pro "nehorala" může být výbornou zkouškou fyzické kondice:) Horská chata, ve které se ale nakonec setkají všichni poutníci při "international" večeři na terase,  je velkým lákadlem. Pokud by vám ovšem nestačil celodenní výhled na příkré svahy Yulongských hor a dravou řeku na dně soutěsky...

 

Obrazek

Tip: Na cestu si určitě neberte těžký batoh a nechte jej někde v ubytovně. Vyplatí se to. A rázně zakažte přítomným mezkařům, aby vás při cestě pronásledovali jako supi mršinu. Očekávají totiž, že výstup nezvládnete a budete jejich pomoc potřebovat. S trochou pevné vůle ale nemusíte mít obavy:)

 

LIJIANG a Prague Café - provincie Yunnan, město minoritou lidí Naxi a  historickým centrem chráněným UNESCO. Skutečně hezké Staré město, kam nesmí auta, ale každý dům je proměněn v obchod. Dá se zde najít levné ubytování v hotýlcích s výhledem na střechy Lijiangu a hory, které se za městěm tyčí. Nejpříjemnější místo je kavárna a restaurace Prague Café, kde najdete naprostý klid, hrají tam šansony a na stěnách visí obrázky Prahy a vzkazy cestovatelů. Jídlo je cenově průměrné a chuťově dobré, jenom se příště vyhneme yunnanskému vínu. Čaje jsou v provincii Yunnan skutečně to nejlepší!

 

Obrazek

Tip: Každý večer se na březích vodního kanálu soutěží mezi hosty restaurací ve zpěvu. Jeden břeh se snaží přezpívat druhý, všude září lampióny a lidé, přestože nejsou opilí, vypadají jako na nejlepší oslavě svého života. 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nomád - Říše středu

22. 10. 2014 13:38

Bez čínštiny se obejdeš, pokud máš štěstí. Jakmile se objeví trable, jsi v háji. Ale odvážnému štěstí přeje a tak si Čínu určitě zamilujete. Doporučuju www.risestredu.cz , kde jsou další tipy pro cestování Čínou. Tak hurá, vstříc novým zážitkům!!

Martina - inu

8. 8. 2010 21:42

...cestování po Číně určitě znalost čínštiny pomůže, ale rozhodně není podmínkou! angličtina bohatě stačí!:)

chinese blondie-kong bo rong - I LOVE CN.

8. 8. 2010 8:54

jak já bych chtěla jet do Číny :D. Ale vzhledem na mou slabou čínštinu (zatím) by jsem se asi nedomluvila :D

KajulinQa - Čína

8. 3. 2010 18:46

Krásné, krásné! Ráda bych se tam jela podívat, ale nevím kdy. Ale myslím, že by si odsud lidé donesli hodně zážitků.:D

ALELUJA - ČINA

17. 2. 2010 15:45

TO JE TEDA KRASA

vašek - čína

23. 5. 2009 7:49

čínu miluju moc a chci se tam podívat

veronika - cobich zlepšila

21. 2. 2009 17:18

referáty o číně aby to bylo zajímaví