Jdi na obsah Jdi na menu

Vítejte na stránce určené ke sdílení informací.

Napište své čerstvé zkušenosti z cestování po Číně, postřehy i názory, případně jak se vám stránky líbí.

Děkuji.

Martina

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

MARTINA - ad: čínská masáž

27. 1. 2006 10:40

A co Šanghaj? Neztratila ses?:)

Nikol - čínská masáž

27. 1. 2006 8:00

Mně se nejvíce líbila čínská masáž. Všem návštěvníkům vřele doporučuji!!! Bohužel nám vůbec nevyšlo počasí. Byla pořád mlha a zataženo. Památky jsou překrásné, čínské děti ještě hezčí, jídlo je super, ale přesto všechno jsem ráda, že žiju v Evropě!

Nikol - čínská masáž

27. 1. 2006 7:50

Zdenek - Lijiang

21. 1. 2006 16:15

Ahoj,
zdá se, že v Prague Cafe říkají všem Čechům, že právě oni jsou těmi prvními, kdo jejich podnik navštívili.Stejně pyšný jsem na to byl v srpnu i já. Ale to jistě nevadí. Kdo chce v Lijiagu někde posedět a skvěle se najíst nebo se jen tak dívat, má ohromnou spoustu možností. Je to úžasné místo (když se člověk smíří s úžasným množstvím turistů). Rovněž doporučuji půjčit si kolo- možností je dost- a jet se podívat do asi 13 km vzdálené vesničky Paj-ša, kde je zajímavý budhistický klášter a také zde bydlí místní léčitel starý lékař Ho, který vás ochotně prohlédne(ruce, tep a oči), stanoví diagnózu a vybaví bylinkami. Cena je zanedbatelná. Ještě malá rada : půjčovnu kol zvolte co nejdále od středu turistické části. Ráno je město prázdné, ale tlačit odpoledne po návratu kolo mezi davy turistů, je zdrcující zážitek. Zažil jsem a vím o čem mluvím.
Přeji krásné zážitky.

Ilona - Nejkrásnější kout světa

16. 1. 2006 16:34

Ahoj!
Jsem překvapená kolik vás již pokořilo tyto nádherne odlehlé končiny:-)
Když jsem tam před pár lety byla já (sama samotinká skoro 2 měsíce) měla jsem pocit že jsem nejen jediná češka co kdo do Číny vkročila, ale pomalu i jediná turistka.V Lijiangu v Prague Cafe mi tehdy řekli, že jsem prvni češka která jejich restauraci navštívila.Nakonec jsem těch cizinců potkala dost, ale čechy žádné za celou tu dobu.Souhlasím s holkama že bez Lonely Planet vůbec nevyjíždějte a doporučuji nastudovat alespoň pár slovíček a frází v čínštině, já osobně jsem potkala jen málo číňanů co uměli anglicky.Nejkrásnější místa v Číně jsou podle mého názoru přesně ty které tu holky uvedly.V Yangshuo si určitě vyhraďte několik dní a projeďte si pohádkové okolí na kolách i plavbu po řece Li. Určitě nevynechat Moon Hill (pozor na dotěrné prodavačky), některé jeskyně v okolí nemusí být nejbezpečnější!Návštěva Longshengu rozhodně stojí za to. Nikde jsem neviděla krásnější scenerie terasových rýžových políček.A Tiger Leaping Gorge je také "breathtaking"!V nedalekém Zhongdienu bývají zajímavé tibetské festivaly a je tam nádherný budhistický tibetský klášter.Nespoléhejte se na rady místních, nepřiznají že něco neví!!!Nejdůležitější je dobrý orientační smysl a dobrý šestý smysl!:-)A hlevně dobrá mapa!

MARTINA - pro NIkol

7. 1. 2006 2:13

Já mam s China Town v Londýně dobré zkušenosti:)) Nicméně opravdové, neozkoušené čínské jídlo z ulice bych neriskovala:) Žádné rady mě nenapadají...tož směle do Číny a určo to bude stát za to! Momentálně se chystáme do Indie, ale Izrael zní taky lákavě...třebas do roka a do dne:))

Nikol - Shanghai a okolí

6. 1. 2006 15:14

Děkuju moc za rady.Pár tipů jsem dnes dostala přímo od kolegyně z S. o které jsem ani nevěděla. Pokud si ovšem na něco vzpomenete, dejte prosím vědět. Očkovat se nebudu. Už je stejně pozdě. Budeme ubytovaní ve slušném hotelu a jídlu a pití u pouličních prodavačů (ačkoli velice trpím, protože jsem zvědavá) se v cizině vyhýbám. Riskla jsem to v Londýně v china town a bylo to šílené - nedalo se to jíst!
jinač mám procestovaný Izrael, tak můžu pomoct tady...

Markéta - Nikol a Sanghaj

5. 1. 2006 21:55

A poradnou mapu s sebou! Ja jsem se s Cinou loucila nocni prochazkou Sanghaji. A dve hodiny jsem o sobe vubec nevedela - teda nevedela jsem, kde to jsem. Uklidnis se tim, ze si zvolis za orientacni bod dalnici, ale takovych je tam dvacet.
K okoli Sanghaje: Cetla jsem, ze nedaleko S. je moc hezky ostrov - myslim, ze se jmenuje Putosan...??? ale nebyla jsem tam.

MARTINA - for Nikol

5. 1. 2006 15:47

Myslím, že je to vcelku bezpečné, sama bych sice na některá místa nechodila, ale je to opravdu megacity, kde jsou na turisty zvyklí...každopádně pozor na věci!

Nikol - Schanghai a okolí

5. 1. 2006 15:35

Můžu cestovat po Schanghai sama nebo je to nebezpečné?

MARTINA - ad Nikol

4. 1. 2006 22:17

Hojky, popravdě jsem toho v Šanghaji moc nestrávila, ale určitě se musí vidět nábřeží Bund (taková klasika), staré čínské město je úžasné a dá se tam levně sehnat spousta věcí, zajímavá je francouzská čtvrť (jakoby do Šanghaje ani nepatřila). Okolí bohužel vůbec neznám, tudíž tě musím odkázat na cestovní průvodce...ovšem if něco objevíš, dej určo vědět! Příjemnou cestu.

Nikol - Shanghai a okolí

4. 1. 2006 8:01

Ahoj, za týden letím s kamarádem do Schanghaie. On moc času nebude mít, protože bude pracovat, ale já mám v úmyslu vidět spoustu památek. Není to trochu riskantní cestovat sama? Co byste mi doporučili shlédnout? Chci se vydat i na nějaký delší výlet do okolí. Budu se těšit na tip. Díky

Nikol - Schanghai a okolí

4. 1. 2006 7:57

Jana - vánoce

21. 12. 2005 17:09

Děkujeme za přání krásných vánoce - nápodobně přejeme hezké prožití vánočních svátků a k tomu pohodu a další cestovatelské zážitky v roce 2006. ALL THE BEST!!!
Jana& spol.

Kristina a Honza - Lonely planet + mapy

13. 12. 2005 23:13

Ahoj vsem, na konci ledna pristiho roku se chystame do Ciny, pokud by nekdo byl ochoten pujcit nebo prodat Lonely Planet a nejake mapy byli bychom vdecny. Jinak moc pekna stranka se spousto info. Diky HaK hony@seznam.cz
www.honykida.info

Jana - očkování

8. 12. 2005 14:40

Nakonec jsme také zvolily variantu očkováni proti žloutence A+B a břišní tyfus. Antimalarika jsme měly sebou - ale nakonec jsme je nemusely použít.Komáři byli prakticky jen na rýžových terasách večer-jinak ne:o)

MARTINA - odpověď: lenicek

8. 12. 2005 13:31

Ahoj, do Číny mi lékaři doporučili očkování proti žloutence A, B a meningitidě. Také jsem si koupila antimalarika, ale nakonec je neužívala, nebylo to potřeba.

lenicek - vi to nekdo???

7. 12. 2005 7:21

Potřebovala bych vědět jaké je třeba očkování do Číny

MARTINA - Moon Hill

6. 12. 2005 18:45

Teď lituju, že jsme Moon Hill vynechaly...ovšem pro všechny zájemce jsem našla hezké obrázky na http://www.kingma.nu/China/chi-6-50.htm:)

MARTINA - komentáře

6. 12. 2005 18:31

Možnost komentáře dopravy a cestování je také na konci rubriky JAK-KUDY-KAM.